Vitesse-koper dient zich aan: 'Ik ga natuurlijk niet 150 miljoen schuld overnemen'

De Russische eigenaar Valeri Oyf besloot onlangs Vitesse te koop te zetten. Eigenaar van de GelreDome, Michael van de Kuit, is geïnteresseerd om de Arnhemse club te kopen.
De zakenman is sinds 2018 eigenaar van het stadion waarin Vitesse zijn thuiswedstrijden speelt. Toentertijd betaalde Van de Kuit een slordige veertien miljoen euro om zich eigenaar van de GereDome te mogen noemen. "Vitesse kan GelreDome niet kopen, maar er staat mij niets in de weg om Vitesse te kopen. En dat zou ook het beste zijn, dat er één eigenaar is van club en stadion", vertelt hij aan De Gelderlander.
Volgens Van de Kuit is ook Vitesse erbij gebaat als er één partij zowel het stadion als de club bezit. "Dat is het meest verstandig, het scheelt zóveel in de exploitatielasten. Daar komt bij dat de club de huur van het stadion per medio 2023 heeft opgezegd - niet heel handig." De zakenman hapt niet zomaar toe. "Ik wil op zoek naar een model waarin de club zwarte cijfers kan schrijven.
"Ik ga natuurlijk niet de 150 miljoen euro schuld van meneer Oyf overnemen. Eerst wil ik weten hoe het er uit ziet. Ik maak geen grapjes, ik speel geen spelletjes, ik ben wel serieus. Maar ik wil vóór de koop wel weten hoe het zit", vervolgt hij. Van de Kuit houdt wel een slag om de arm. "Eerst wil ik weten wat de financiële situatie is. Natuurlijk moet er gereorganiseerd worden om de club gezond te maken", aldus de ondernemer tegen de regionale krant.
Van de Kuit is geen vaak geziene gast in het GelreDome bij wedstrijden van Vitesse, waardoor een mogelijk eigenaarschap de nodige wenkbrauwen doet fronsen. Naar eigen zeggen was hij slechts één keer bij een wedstrijd van de subtopper. Van de Kuit legt uit waarom hij niet al te vaak in het stadion te vinden is. "Vitesse zegde in 2018 zonder vooroverleg de huur op, vlak nadat ik GelreDome had gekocht. Hadden ze maar eerst even gebeld. Maar ik heb geen problemen met de club. Ik heb problemen met het bestuur. Met Henk Parren (Voorzitter van de Raad van Commissarissen, red.) en Pascal van Wijk (algemeen directeur, red.)", besluit hij.









