Van der Sar geeft toe: Ajax wist al langer van wangedrag Overmars

Update: 14 februari 2022 om 13:59
Praat mee!

De Ajax-leiding was al voor de contractverlenging van Marc Overmars op de hoogte van het wangedrag van de voormalig directeur. Edwin van der Sar heeft dit toegeven aan het Algemeen Dagblad en De Telegraaf.

De algemeen directeur van de Amsterdammers heeft lange tijd gezwegen over de situatie rondom Overmars, maar gaf vlak voor de thuiswedstrijd tegen FC Twente eindelijk zijn reactie. Van der Sar zegt dat het binnen Ajax bekend was dat Overmars grensoverschrijdende berichten stuurde naar medewerksters van de club. Dit was al bekend voordat Ajax het contract van Overmars verlengde tot 2026.

"Vlak daarvoor kregen we signalen", vertelt Van der Sar aan het Algemeen Dagblad. "Onze rvc was toen ook meteen op de hoogte. Maar zulke dingen moet je dan toch eerst uitgebreid onderzoeken. Het is nogal wat. Of we de vergadering hadden moeten uitstellen? Nee, dat hebben we niet gedaan." De oud-keeper stelt dat het alleen om ‘geluiden’ ging. "Pas later kregen wij een breder beeld van de gedragingen en is er gehandeld", citeert De Telegraaf hem.

Van der Sar zegt nooit wat te hebben meegekregen van het wangedrag van Overmars. "Vandaar ben ik teleurgesteld en heel verdrietig over deze hele affaire."