Jansen wil niks weten van favorietenrol AZ: 'Wedstrijd nergens mee te vergelijken'

AZ als favoriet op bezoek bij Ajax? 'De wedstrijd in de ArenA is er een op zich'

Update: 7 oktober 2023 om 07:52

Pascal Jansen wil niets weten van een eventuele favorietenrol voor AZ tegen Ajax. Dat laat de oefenmeester weten in gesprek met het Noordhollands Dagblad. "De wedstrijd in de Arena is een wedstrijd op zich. Die is nergens mee te vergelijken. "

Terwijl Ajax, met twee wedstrijden te goed, terug te vinden is op plek vijftien, staat AZ na zeven speelrondes op plek twee in de Eredivisie. Een groot verschil tussen de provinciegenoten. "We kijken uit naar de wedstrijd. Niet alleen de supporters, maar natuurlijk ook de spelers en de staf, ja", erkent Jansen, die niks wil weten van een rol als favoriet in de ArenA.

De trainer krijg alle onrust bij Ajax ook mee. "Het is er onrustig, ja, op het veld en daarbuiten. We kijken altijd waar de kracht en de zwakte van een tegenstander ligt en daar proberen we dan op in te spelen. Dat doen we bij elke tegenstander zo, dus nu ook tegen Ajax", meent Jansen. "En uiteraard probeer je dan profijt te trekken van de zwakke punten van een tegenstander. We gaan naar de Arena met onze eigen plannen en ideeën. We zullen zien of dat genoeg is om Ajax te verslaan."

Verdediger Wouter Goes ruikt ook kansen voor zondagmiddag. "We zitten er goed in op dit moment en Ajax heeft het wat moeilijker nu. We gaan vol voor de drie punten", aldus Goes. "Natuurlijk krijg ik het mee. Ik heb vrienden die voor Ajax zijn. Maar goed, ik hou me gewoon met mijn eigen club bezig."

AZ gaat zondagmiddag om 14.30 op bezoek bij Ajax in de Johan Cruijff ArenA.