Overmars over spaak gelopen Tagliafico-deal: 'Ik gun Nico van alles'

1Reacties

Marc Overmars vond het lastig om Nicolás Tagliafico bij Ajax te houden. De directeur voetbalzaken van de Amsterdammers gunde de Argentijn een overstap naar FC Barcelona, maar wist dat het niet mogelijk was vanuit Ajax-perspectief.

Tagliafico zelf wilde dolgraag naar Camp Nou, omdat hij dit seizoen niet zeker is van een basisplaats. Vanwege zijn professionele houding in de selectie, vond Overmars het moeilijk om de linkspoot tegen te houden. "Om Nico te behouden, was best lastig. Ik gun Nico van alles, maar we moeten ook zorgen dat we niet in onze eigen voet schieten. We kwamen niet tot een goede oplossing", reageert hij op de clubkanalen.

"Natuurlijk is dat voor hem zonde, want Barcelona heeft nog steeds een fantastische naam. Het is nu zuur voor hem dat hij bij ons minder speelt, maar een transfer ging nu niet", gaat Overmars verder. Erik ten Hag is van mening dat de defensie te dunbezet werd wanneer Tagliafico naar Catalonië zou verkassen. Met Lisandro Martínez en Daley Blind beschikt Ajax over twee linkspoten achterin. Als een van beiden wegvalt, is het met Tagliafico makkelijker schuiven.

"Er zal maar iets gebeuren waardoor je een jeugdspeler moet neerzetten en er zal iets misgaan", aldus Overmars. "Ik hoop voor Nico dat er aan het einde van het seizoen iets moois komt. Maar aan deze deal zaten alleen maar nadelen voor Ajax."