Van Gaal keerde als adviseur terug: welke functies bekleedde hij al bij Ajax?

Zo zagen de eerdere periodes van Louis van Gaal bij Ajax eruit
Update: 10 oktober 2023 om 23:02

Louis van Gaal is teruggekeerd bij Ajax in een adviserende rol. De Nederlandse oeuvreprijs-winnaar gaat daarmee voor de derde keer aan de slag in Amsterdam. Welke functies bekleedde hij al eerder? VoetbalNieuws zet het voor je op een rij.

(Assistent-) trainer: 1989 tot 1997

Van Gaal was tussen 1972 en 1973 ruim één jaar actief als speler in Amsterdam, maar keerde zestien jaar later terug als assistent-trainer bij Ajax. Die functie in de technische staf bekleedde hij zo’n twee jaar, waarna hij werd gepromoveerd als hoofdtrainer. Liefst zes jaar lang stond Van Gaal langs de lijn bij Ajax en met de club won hij vele prijzen. Drie jaar op rij won Van Gaal het landskampioenschap in Amsterdam, één keer won hij de beker en drie keer ging hij aan de haal met wat toen de Nederlandse Super Cup heette. Als kers op de taart ging Van Gaal ook met twee Europese hoofdprijzen aan de haal. In 1991/92 werd de UEFA Cup gewonnen en als kers op de taart veroverde hij in 1994/95 de Champions League met Ajax, waarna ook de intercontinentale cup werd veroverd in 1995/96.

Technisch directeur: 2003 tot 2004

Waar de eerste periode van Van Gaal bij Ajax zo’n zes jaar duurt, duurt de tweede er slechts één. Op 1 november 2003 treedt de Nederlander aan als technisch directeur in de Johan Cruijff Arena. Dat alles kwam door de slechte verstandhouding tussen toenmalig trainer Ronald Koeman en Van Gaal. Eind oktober nam de voormalig trainer van onder meer FC Barcelona, Bayern München, AZ en Manchester United zelf zijn ontslag.