
City wint Super Cup op strafschoppen: Citizens foutloos, Gudelj mist voor Sevilla
Manchester City heeft voor het eerst in de clubhistorie de Europese Supercup gewonnen. In een bloedstollende strafschoppenreeks werd Sevilla verslagen: 5-4.
Het duel in het Griekse Piraeus eindigde na reguliere speeltijd in 1-1. Youssef En-Nesyri zette Sevilla nog wel op voorsprong, maar Cole Palmer tekende voor de gelijkmaker. Strafschoppen moesten de beslissing brengen.
Daarin kwamen beide teams tot 4-4, waarna City aan het langste eind trok. Erling Haaland benutte de eerste penalty, waarna ook Julián Álvarez, Rico Lewis, Jack Grealish en Kyle Walker raak schoten. Nemanj Gudelj miste de vijfde strafschop van Sevilla, waarna de reeks direct over was en de ploeg uit manchester als winnaar werd aangewezen.
Manchester City 𝐖𝐈𝐍𝐓 de UEFA Super Cup 🏆
— Ziggo Sport Voetbal (@ZS_Voetbal) August 16, 2023
Na negentig minuten én een penaltyserie veroveren de winnaars van de treble ook de Super Cup door Sevilla te verslaan 👏😱
Negen strafschoppen gaan raak, maar de tiende van Gudelj slaat de lat 🤯#ZiggoSport #UEFASuperCup #SuperCup pic.twitter.com/Dm0fG5YZfg
Door de zege voegt City voor het eerst de Europese Supercup toe aan de prijzenkast. Afgelopen seizoen wist de ploeg ook al voor het eerst een Europese prijs binnen te slepen, namelijk de Champions League.
Sevilla op 𝐕𝐎𝐎𝐑𝐒𝐏𝐑𝐎𝐍𝐆 😱
— Ziggo Sport Voetbal (@ZS_Voetbal) August 16, 2023
De winnaars van de Europa League verrassen de treble-winnaars met een schitterende kopbal 🔥
En Nesyri torent boven iedereen uit en kopt de bal binnen ✈️#ZiggoSport #UEFASuperCup pic.twitter.com/ZqBZtUD57f
Het 𝐣𝐨𝐧𝐤𝐢𝐞 maakt gelijk! ⚽
— Ziggo Sport Voetbal (@ZS_Voetbal) August 16, 2023
Na een uur voetballen vindt dan toch ook Manchester City het net met jongeling Cole Palmer 💪
City - Sevilla: 1-1 ⚖️
Wie gaat dit winnen? 🫣#ZiggoSport #UEFASuperCup pic.twitter.com/dZ2ZCjmgE2