Suggestie voor nieuwe trainer van PSV: 'Gewend om in een slangenkuil te werken'

Wim Jonk kan wel eens de nieuwe trainer van PSV worden

Ruud van Nistelrooij en Fred Rutten hebben hun laatste wedstrijden als hoofdtrainer van PSV gehad en daarmee is het voor de Eindhovenaren tijd om een nieuwe oefenmeester te vinden. De nodige lijstjes verschijnen al in de media, zo ook bij VoetbalPrimeur, dat onder andere Wim Jonk naar voren schuift als potentiële kandidaat.

"Ik vind dat PSV als een Nederlandse topclub voor een Nederlandse trainer moet gaan, ik denk dat we er daar genoeg van hebben", begint Kaj Ramsteijn, voormalig profvoetballer van onder meer Feyenoord en Excelsior in DoneDeal de podcast. Hij schuift daarna een opvallende naam naar voren. "Ik vind Wim Jonk met zijn achtergrond bij PSV geschikt."

"Hij is eraan gewend om in een slangenkuil te werken, dat heeft hij bij Volendam bewezen", haakt Dennie van Laar, hoofdredacteur van VP, in. "Het hele seizoen wordt er al aan zijn stoelpoten gezaagd door de raad van commissarissen, het bestuur, er is van alles aan de hand maar Jonk blijft gewoon zitten."

In de winterstop leek Volendam met slechts enkele behaalde punten dood en begraven in de Eredivisie, maar onder Jonk wist de club de weg naar boven weer te vinden en zich te handhaven in de Eredivisie. "Hij presteert goed en gaat ook voor aanvallend voetbal omdat hij uit de Johan Cruijff School komt. Dat is extra interessant", besluit Van Laar.