'Frustratie in Amsterdam: Ajax ontevreden met KNVB-beslissing over inhaalduel'

Ajax is zwaar ontevreden over de inhaaldatum van het gestaakte duel met FC Groningen, zo luidt het bij Ajax Life. De Amsterdammers hadden andere voorstellen in het achterhoofd dan het gekozen inhaalmoment van de KNVB, maar hebben geen gehoor gekregen.
De resterende speelminuten worden aankomende dinsdag om 15.00 uur uitgespeeld, wat gefronste wenkbrauwen oplevert bij Ajax. De club stelde in eerste instantie voor om het duel zonder supporters op zondag af te maken, zodat de selectie in Groningen kon blijven. Vervolgens wilde de club de wedstrijd naar maandag verplaatsen, zodat ze in een hotel konden overnachten. Ook dit bleek niet mogelijk. Ajax suggereerde woensdag ook met het oog op een normale voorbereiding, maar weer werd het voorstel afgewezen. Het nieuwe tijdstip in de middag komt de club ook niet goed uit, omdat veel fans nu niet kunnen kijken.
De wedstrijd werd al vroegtijdig gestaakt door scheidsrechter Jeroen Manschot, omdat er rookbommen op het veld belandden. Na een korte hervatting was het alweer raak met de Groningen-supporters, die voor de tweede keer met vuurwerk gooiden en zo eindigde de wedstrijd al na vijf minuten. Het restant van het duel staat dinsdagmiddag op de planning in de Euroborg, maar wel zonder aanhang van beide teams.