De Ligt: 'Het was achteraf een dure opmerking, maar ik heb er geen spijt van'

Matthijs de Ligt wil onder Ronald Koeman weer schitteren bij Oranje. De verdediger werd vaker wel dan niet gepasseerd door Louis van Gaal en stelt de laatste jaren veel te hebben geleerd bij Juventus en Bayern München.
De Ligt werd vóór het treffen met Frankrijk geïnterviewd door De Telegraaf, voordat de verdediger zich ziek moest afmelden en Oranje een pak slaag zag krijgen. In een week tijd kan echter veel veranderen: De Ligt lijkt weer hersteld en zijn trainer Julian Nagelsmann vloog de laan uit. De Ligt is te spreken over bondscoach Koeman. "Ik ken hem al uit zijn eerste periode. Daarin heb ik vaak gespeeld en heeft hij me veel vertrouwen gegeven. Daardoor heb ik een goed gevoel bij hem."
Op het WK stelde De Ligt dat Jurriën Timber wellicht beter in het systeem van Van Gaal zou passen. De jonge Nederlander werd vervolgens gepasseerd door de bondscoach. "Dat was achteraf een dure opmerking. Maar spijt? Ik zou het nu wel anders doen, denk ik. Het was in het heetst van de strijd en recht uit het hart, maar het kwam vooral omdat ik mentaal op een andere plek was dan ik nu ben."
De verdediger heeft bij Bayern anders met zijn lichaam om leren gaan. "Van nature ben ik een redelijk zwaar gebouwde speler, met veel spiermassa. Als je dan zoals bij Juventus op de trainingen niet veel sprint- of explosieve oefeningen krijgt, dan wordt het steeds moeilijker om dat in wedstrijden te brengen. In München is het sprinten, sprinten, sprinten en ik merk dat dit mijn lichaam heel erg veel goed doet."
De Ligt debuteerde op zeventienjarige leeftijd voor Oranje na een sterke start bij Ajax. Daardoor ligt de lat hoog voor de pas 23-jarige speler. "Vaak ben ik heel kritisch op mezelf en wordt er van buitenaf nóg kritischer naar me gekeken. Dat moet ook. Maar op zulke momenten besef ik dan wel hoe de situatie echt is. Ik ben nog volop in ontwikkeling en mijn seizoen is tot dusver goed verlopen. Voor mij is het nu zaak stabiel te blijven en door te bouwen."









