Wijnaldum werkt liever samen met Koeman: 'Maar ben Van Gaal ook heel dankbaar'

Wijnaldum blij met terugkomst Koeman

De terugkeer van Ronald Koeman als bondscoach van Oranje ging gepaard met een oproep van Georginio Wijnaldum. De middenvelder is blij dat Koeman terug is gekeerd, maar weigert een steek na te geven aan Louis van Gaal, die de middenvelder thuisliet.

Wijnaldum spreekt tegenover de NOS zijn blijdschap uit dat Koeman terug is gekeerd. "Toch wel. Ik had daarvoor al gehoopt dat ik eerder met hem samen zou werken, toen er sprake was dat ik naar Barça zou gaan. Dat was helaas niet gebeurd. Dan hoop je op de een of andere manier wel dat je weer met elkaar samenwerkt. Louis van Gaal maakte toen bekend dat hij zou vertrekken en dat de KNVB op zoek ging naar een opvolger. Toen hoopte iedereen denk ik al dat Koeman terug zou komen."

Van Gaal besloot Wijnaldum niet op te roepen toen de middenvelder een mindere periode bij Paris Saint-Germain beleefde. "Toen ik niet werd opgeroepen, heb ik het geaccepteerd en een gesprek gehad met Van Gaal. Ik ben niet blij dat hij weg is, ik ben hem ook dankbaar. Hij heeft mijn carrière een heel grote boost gegeven toen hij me opriep voor het WK in Brazilië. Toen had hij andere ideeën. Het is niet zo dat ik blij ben dat hij weg is omdat hij me niet heeft opgeroepen, maar met Koeman heb ik wel een beter gevoel."

Journalist Jeroen Stekelenburg vraagt of Van Gaal een punt had Wijnaldum niet mee te nemen. "Ja, tuurlijk. Het waren niet altijd de beste wedstrijden. Ik weet niet of hij me wilde prikkelen, maar dat zou kunnen."