KNVB pleit voor 'sportbudget': 'Sporten is voor iedereen, dat moeten we behouden'

De KNVB wil een sportbudget bespreekbaar maken in de Tweede Kamer
Update: 8 februari 2023 om 17:20
Praat mee!

Een opvallend voorstel vanuit de KNVB: er moet een 'sportbudget' komen in Nederland. Het voetbalorgaan wil dat dit initiatief – waarvan de invulling nog bepaald moet worden – een item wordt in de Tweede Kamer.

Nu het leven de laatste jaren een stuk duurder is geworden is sporten niet voor iedereen meer betaalbaar. Ook in het voetbal is dat te merken en dus wil de KNVB dit bespreekbaar maken in de Tweede Kamer, tijdens het commissiedebat armoede- en schuldbeleid.  ''Juist nu het leven duurder wordt is het belangrijk om hier een langetermijnvisie op te ontwikkelen. Via het sportbudget vormen we een brug die bijdraagt om de kloof te dichten. Sporten is namelijk voor iedereen, dat moeten we zien te behouden", aldus Dirk van der Zee – sportief directeur amateurvoetbal bij de KNVB – tegenover De Telegraaf.

Het Nederlandse voetbalorgaan stelt dat nu één op de elf kinderen niet kan sporten door geldzorgen, terwijl het juist met het oog op de toekomst goed is om kinderen zo lang mogelijk te laten sporten. Het blijkt namelijk dat kinderen die tot hun achttiende sporten de behoefte voelen om dit op latere leeftijd ook te blijven doen. Een zogeheten 'sportbudget' moet dit stimuleren.