'Het was volgens mij een hartenkreet waar Berghuis goed over heeft nagedacht'

Jan de Jong, directeur van de Eredivisie CV, vindt het goed dat Steven Berghuis zijn emoties heeft getoond na de Klassieker tegen Feyenoord. Volgens de belangenbehartiger van de achttien Eredivisie-clubs heeft de Ajacied 'de juiste snaar' geraakt.
Na afloop van de Klassieker (1-1) verscheen Berghuis voor de camera’s van de NOS om zijn verhaal te doen. Daarin stelde de Oranje-international dat de media meer verantwoordelijkheid moet nemen en de geprikkelde Feyenoord-fans niet moet ophitsen. Hij richtte zich voornamelijk tot René van der Gijp, het televisieprogramma Jinek en het Algemeen Dagblad.
"Steven heeft het hier niet over journalistieke vrijheid of journalistieke onafhankelijkheid, maar over journalistieke verantwoordelijkheid", vertelt De Jong in Langs de Lijn En Omstreken, opgetekend door de NOS. "Hij denkt dat bepaalde journalisten last hebben van scoringsdrift en dat deze journalisten soms dingen groter maken dan ze zijn. Het was volgens mij een hartenkreet waar Berghuis goed over heeft nagedacht. Hij had zich volgens mij voorgenomen om er iets over te zeggen."
De Jong weet dat Feyenoord - Ajax altijd een duel onder hoogspanning zal blijven. "Maar daar hoort ook een verantwoordelijkheid bij van spelers, supporters, clubleiding en de media. Ik vond het goed dat Berghuis dat een keer benoemde."