Iraakse bond blij met Advocaat: 'Hollandse school implementeren in Irak'

In Irak is men ervan overtuigd dat Dick Advocaat de juiste man is om hen het land naar het WK 2022 in Qatar te leiden. Waar zijn aanstelling in Nederland voor gefronste wenkbrauwen zorgde, weten de Iraakse bond en Advocaat heel goed waar ze aan begonnen zijn.
Een typisch gevalletje 'geld in de woestijn verdienen' is het dan ook zeker niet. Advocaat wil dolgraag met het land uit het Midden-Oosten naar het WK. Volgens bondsvoorzitter Adnan Dirjal is die mogelijkheid met de Nederlander aan het roer aannemelijk. "We hadden meerdere trainers op het oog en Advocaat is een van de trainers die aan alle criteria voldoet."
Eén van die criteria was ervaring als trainer in Azië. Advocaat voldoet daaraan, aangezien hij bondscoach is geweest van de Verenigde Arabische Emiraten en Zuid-Korea. Toernooiervaring was een ander criterium dat de Iraakse bond stelde. Met Nederland, Rusland en Zuid-Korea deed Advocaat mee aan internationale eindtoernooien. "De heer Advocaat is een belangrijke toevoeging aan het Iraakse voetbal. Hij geniet internationale bekendheid", zegt Dirjal in gesprek met NOS.
Dirjal liep in 2008 stage bij Ajax en werd opslag verliefd op de Hollandse school. "Jullie spelen innovatief, aanvallend voetbal. De Nederlandse voetbalstijl is een van de beste ter wereld. Dus toen ik de heer Advocaat ontmoette, hebben we het gehad over techniek en speelstijl." Daaruit bleek dat Advocaat kandidaat nummer één was voor de klus om Irak naar het WK te leiden. "We hebben Advocaat niet zomaar gekozen. Er is veel nagedacht over de keuze voor deze grote man", besluit Dirjal.
Irak staat momenteel met één punt uit twee wedstrijden laatste in de WK-kwalificatiestand van Groep A. Donderdagmiddag 16:30 speelt Advocaat met Irak tegen Libanon en deze wedstrijd moet gewonnen worden om uitzicht te houden op het WK in Qatar.









