Nederlandse kranten zeer te spreken over duel tegen Duitsland: 'Oranje vol passie'

Kranten lovend over Xavi-debuut en Oranje: 'Wereldgoal' | VN
Update: 25 september 2026 om 10:02
Praat mee!

De ochtendkranten zijn positief over het debuut van Xavi Hernández als bondscoach van het Nederlands elftal. Oranje speelde donderdagavond met 1-1 gelijk tegen Duitsland en maakte vooral door de late gelijkmaker van Cody Gakpo veel indruk. De Telegraaf, de Volkskrant en het AD besteden uitgebreid aandacht aan het duel. VoetbalNieuws zet de belangrijkste reacties voor je op een rijtje.

De Telegraaf

De Telegraaf pakt vrijdag uit met de kop 'Gakpo zorgt voor gerechtigheid'. De krant vindt dat Oranje weinig kreeg voor zijn optreden in de Johan Cruijff ArenA. De doelpunten van Virgil van Dijk en Mexx Meerdink werden afgekeurd, terwijl Duitsland op voorsprong kwam op een moment dat Brian Brobbey geblesseerd op de grond lag.

'De Duitse treffer viel terwijl Brian Brobbey geblesseerd op het veld lag', schrijft De Telegraaf. De krant zag vervolgens dat 'dankzij een perfecte voorzet van invaller Ruben van Bommel en een prachtgoal van Cody Gakpo' alsnog sprake was van gerechtigheid.

Ook over de eerste keuzes van Xavi heeft De Telegraaf een duidelijke mening. 'Dat de vijver, waaruit een bondscoach van Oranje moet vissen, niet groot is', schrijft de krant. Xavi koos in zijn eerste basisopstelling voor negen dezelfde spelers als Ronald Koeman deed in het laatste WK-duel met Marokko.

Over het spel van Oranje is De Telegraaf wat terughoudender. Van verzorgd voetbal was volgens de krant 'nog niet echt sprake', maar het goede druk zetten van Oranje werd wel geprezen. Vooral Tijjani Reijnders viel daarbij op.

De Volkskrant

De Volkskrant is een stuk lyrischer over het optreden van Oranje. 'Oranje vol passie en met een wereldgoal in blessuretijd', luidt de kop van de krant.

Vooral de combinatie tussen Ruben van Bommel en Gakpo krijgt veel lof. Over de voorzet van de debutant schrijft de krant: 'Een kunstwerk in één trap.' Ook de afronding van Gakpo wordt uitgebreid beschreven. De treffer wordt door de Volkskrant zelfs omschreven als een 'sublieme goal' en 'kandidaat voor doelpunt van het jaar'.

Ook Xavi krijgt de nodige aandacht. De Volkskrant vergelijkt zijn eerste wedstrijd met een gerecht. 'Als Nederland - Duitsland de amuse was van de nieuwe meesterkok van Nederland, Xavi Hernández, dan staat een mooie maaltijd op het menu', schrijft de krant.

Volgens de Volkskrant was er in Amsterdam 'voetbal met avontuur, met plezier en passie, met inzet en felheid'. Daarbij worden vooral Reijnders en Quinten Timber genoemd. Ook Ryan Gravenberch krijgt complimenten voor zijn rol op het middenveld.

Het AD

Ook het AD zag dat Oranje eigenlijk meer verdiende dan het uiteindelijk kreeg. De krant spreekt van een 'dik verdiende gelijkmaker voor een geestdriftig Oranje'.

Het AD wijst op de merkwaardige momenten tijdens de wedstrijd. Zo waren er 'twee afgekeurde doelpunten, een serie van gemiste kansen én een vervelende blessure voor Brian Brobbey'. Toch kwam Oranje in de slotfase alsnog langszij.

De gelijkmaker van Gakpo kwam volgens het AD na een 'werkelijk schitterende voorzet' van Ruben van Bommel. Het Nederlands elftal pakte daardoor volgens de krant 'een meer dan verdiend punt'.

Ook het spel van Oranje kon op goedkeuring rekenen. Het AD omschrijft de ploeg als 'energiek in een boeiend duel dat voortdurend op en neer golfde'. De krant was daarnaast kritisch op de manier waarop Duitsland op voorsprong kwam en noemt de tegentreffer 'bizar'.

De drie kranten zijn daarmee eensgezind over het optreden van Oranje. Vooral de energie, de late gelijkmaker en de invalbeurt van Van Bommel worden positief belicht. Het debuut van Xavi leverde uiteindelijk een 1-1 gelijkspel op, maar volgens de ochtendkranten had er voor Oranje meer ingezeten.