Klopp bevestigt: Ter Stegen nieuwe eerste keus bij Duitsland

Marc ter Stegen zal voorlopig de eerste doelman van Duitsland zijn. Dat heeft de nieuwe bondscoach Jürgen Klopp bevestigd op de persconferentie na het bekendmaken van zijn eerste selectie. Dat betekent dat Ter Stegen onder de lat zal staan tegen het Nederlands elftal.
Na het WK zwaaide Manuel Neuer af als eerste doelman bij Die Mannschaft en dus moest Klopp opzoek naar een nieuwe eerste keus. Dat is Ter Stegen geworden. "Ja, op dit moment is Ter Stegen de nummer één", bevestigt Klopp desgevraagd tijdens het persmoment. "Hij zal in de eerste wedstrijd onder de lat staan. Een elftal heeft stabiliteit en een vaste kern nodig, en daaromheen kun je dan tal van jonge spelers opstellen. Ik ken Marc al heel lang. Manuel Neuer was lange tijd de beste doelman ter wereld. Toch wist iedereen dat ook Ter Stegen van wereldklasse was."
Ter Stegen miste het vorige WK door een blessure. "Op dit moment is hij fit en weer dezelfde doelman als voorheen. Hij brengt ervaring met zich mee", vertelt de bondscoach. "Hij maakt een zeer goede indruk bij Ajax. Alles hangt af van hoe hij zal presteren.'' Het lijkt er dus op dat Ter Stegen onder de lat zal staan tegen het Nederlands elftal op 24 september.









