Feyenoord wint spektakelstuk bij Cambuur na rumoerige middag

Feyenoord heeft zondag zonder grote problemen afgerekend met SC Cambuur. De Rotterdammers waren in Leeuwarden met 2-5 te sterk voor de thuisploeg. Het duel werd in de eerste helft tijdelijk stilgelegd vanwege vuurwerk vanuit het uitvak, maar na de hervatting liep Feyenoord snel weg bij Cambuur.
Cambuur begon nog aardig aan de wedstrijd en kreeg via Ismaël Arguioui de eerste mogelijkheid. Feyenoord had aanvankelijk moeite om tot kansen te komen. Na iets meer dan tien minuten spelen werd de wedstrijd echter stilgelegd vanwege vuurwerk vanuit het uitvak. Beide ploegen verlieten het veld en keerden pas na een langere onderbreking terug.
Na de hervatting nam Feyenoord de wedstrijd volledig in handen. Gjivai Zechiël profiteerde van een ongelukkig moment bij Cambuur-doelman Thijs Jansen en maakte de 0-1. Luciano Valente verdubbelde vervolgens de voorsprong na voorbereidend werk van Gaoussou Diarra. Voor rust werd het nog pijnlijker voor de thuisploeg. José María Mármol werkte de bal ongelukkig in eigen doel en Ayase Ueda benutte kort daarna een strafschop: 0-4.
De Rotterdammers hoefden na rust niet meer voluit te gaan en Cambuur kreeg daardoor meer ruimte. Arguioui bracht de spanning enigszins terug door twee keer te scoren. Bij een 2-4 stand en nog ongeveer tien minuten op de klok mocht de thuisploeg zelfs kort hopen op een bijzondere comeback.
Feyenoord maakte uiteindelijk snel een einde aan die hoop. Zechiël maakte zijn tweede van de middag en bepaalde de eindstand op 2-5. Daarmee nemen de Rotterdammers de drie punten mee uit Leeuwarden na een wedstrijd die vooral door de onderbreking in de eerste helft een bijzonder verloop kende.









