Nederlandse media lovend na Twentse monsterscore: 'Eenzijdige droomavond'

Nederlandse media lovend na monsterscore FC Twente
Update: 7 augustus 2026 om 12:28
Praat mee!

FC Twente heeft donderdagavond hard uitgehaald in de derde voorronde van de Conference League. De Tukkers waren in De Grolsch Veste met liefst 6-0 te sterk voor DAC 1904 en staan daardoor met anderhalf been in de play-offs. Nederlandse media zijn lovend over het optreden van de ploeg van John van den Brom. VoetbalNieuws zet de reacties voor je op een rij.

FC Twente kende een bliksemstart tegen de Slowaken. Daan Rots en Marko Pjaca zorgden binnen elf minuten voor een 2-0 voorsprong. Na rust liepen de Tukkers via Daouda Weidmann, Max Bruns, Ramiz Zerrouki en Robin Pröpper verder uit. Daarmee kwam zelfs de grootste Europese overwinning uit de clubhistorie, de 7-0 tegen Panachaiki in 1973, nog even in zicht.

Het Algemeen Dagblad spreekt van een ‘feestavond’ in Enschede. ‘FC Twente heeft een feestavond achter de rug’, schrijft de krant, die zag dat de Tukkers het chagrijn van de uitschakeling tegen Ferencváros snel van zich afspeelden. De 6-0 betekende bovendien bijna een evenaring van het Europese clubrecord.

Opvallend waren volgens het AD vooral de keuzes van Van den Brom. Pröpper, Weidmann, Bruns en Pjaca kregen allemaal een basisplaats en waren stuk voor stuk trefzeker. Wout Weghorst kwam niet tot scoren, maar was na afloop bijzonder tevreden over de manier waarop Twente DAC had aangepakt. ‘We hebben ze bij de strot gegrepen en niet meer losgelaten’, aldus de spits.

De Telegraaf zag eveneens dat de ingrepen van Van den Brom uitstekend uitpakten. Na de Europese uitschakeling tegen Ferencváros besloot de trainer zijn elftal op vier plekken te wijzigen. ‘De wijzigingen van Van den Brom pakten voortreffelijk uit’, concludeert de krant. Alle vier de nieuwe namen in de basis vonden het net tegen DAC.

De krant zag bovendien een wedstrijd die al bijzonder snel beslist was. ‘Het eenzijdige duel met de subtopper uit Slowakije was al na goed tien minuten beslist.’ Na de derde treffer van Weidmann kort na rust resteerde volgens De Telegraaf eigenlijk nog maar één vraag: hoe groot zou de overwinning uiteindelijk worden? De return wordt door de krant dan ook bestempeld als ‘een formaliteit’.

NU.nl spreekt op zijn beurt van een ‘droomavond’ voor FC Twente. De Tukkers herstelden zich overtuigend van de eerdere Europese domper tegen Ferencváros. ‘Een niveau lager ging het een stuk beter voor de nummer vier van het vorige Eredivisie-seizoen’, schrijft het medium.

Bij een 6-0 voorsprong kwam zelfs het Europese clubrecord nog in zicht. ‘Ondanks een slotoffensief bleef het bij 6-0’, zag NU.nl. De ruime overwinning betekent dat Twente volgende week zonder grote zorgen naar Slowakije kan afreizen. Als er geen wonder gebeurt, wacht daarna Dynamo Kiev of Qarabag FK in de play-offs van de Conference League.