Nederlandse Media zien dominant Ajax morsen: ‘Flink tekortgedaan’

Nederlandse media kritisch op Ajax na zege op Shelbourne
Update: 7 augustus 2026 om 09:25
Praat mee!

Ajax zette donderdagavond een volgende stap richting de play-offs van de Conference League. De Amsterdammers waren in eigen huis veel te sterk voor Shelbourne, maar vergaten de Ieren op een veel grotere nederlaag te trakteren. Nederlandse media zagen een dominant Ajax, maar waren kritisch op de gemiste kansen en de onnodige tegentreffer: 3-1. VoetbalNieuws zet de reacties voor je op een rij.

Ajax kwam al vroeg op voorsprong via Mika Godts, die zelf een strafschop versierde en benutte. Owen Wijndal en Kasper Dolberg vergrootten vervolgens de marge. De ploeg van Míchel Sánchez kreeg voldoende mogelijkheden om verder uit te lopen, maar onder meer een gemiste strafschop van Godts stond een grotere uitslag in de weg. Daniel Kelly bepaalde in de slotfase de eindstand op 3-1.

Het Algemeen Dagblad zag dat Ajax zichzelf tekortdeed tegen de Ieren. ‘Ajax heeft verzuimd om Shelbourne in de Conference League vast een grote nederlaag toe te dienen’, concludeerde de krant. Vooral Godts maakte indruk in wat mogelijk zijn laatste wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA was. ‘Technische hoogstandjes, fraaie steekpassjes en sierlijke dribbels’, schreef het AD over de Belg, die nadrukkelijk wordt begeerd door Paris Saint-Germain.

Daarnaast viel op dat juist spelers met een onzekere toekomst belangrijk waren. Wijndal en Dolberg waren trefzeker, terwijl Anton Gaaei eveneens een basisplaats kreeg. Volgens het AD trad Ajax daardoor aan in ‘een soort etalage-opstelling’. De krant zag de Amsterdammers uiteindelijk verslappen. ‘Míchel ergerde zich groen en geel in de slotfase. Niet vanwege de fraaie steekballen van invaller Brandt, maar wel vanwege het zomeravondvoetbal waardoor Shelbourne via Daniel Kelly nog de 3-1 kon scoren.’

De Telegraaf was eveneens van mening dat Ajax veel meer uit de wedstrijd had moeten halen. ‘Ajax heeft zich in de heenwedstrijd tegen Shelbourne FC flink tekortgedaan’, luidde het oordeel. De krant zag ondanks de geringe tegenstand opnieuw positieve ontwikkelingen onder Sánchez. ‘Ajax staat onder de Spanjaard weer voor dominant, attractief en aanvallend voetbal, waardoor de povere Ieren de hele wedstrijd naar adem hapten.’

De krant zag Godts direct zijn waarde bewijzen en stond daarnaast stil bij de rol van Steven Berghuis, die twee doelpunten voorbereidde. Toch had de score volgens De Telegraaf veel hoger moeten uitvallen. Oscar Gloukh, Wijndal en Dolberg lieten voor rust kansen liggen, waarna Godts in de tweede helft vanaf elf meter miste. ‘Niet de ruime overwinning waar Ajax van tevoren op had gerekend en die de Amsterdammers eigenlijk ook hadden moeten afdwingen. Zo is de return nog geen formaliteit.’

NU.nl sprak van een ‘simpele zege’ en zag een enorm kwaliteitsverschil tussen beide ploegen. ‘Ajax was veel beter dan de kwaliteitsarme Ieren en kreeg kansen om de score verder uit te breiden, maar benutte die niet.’ Vooral voor rust was het krachtsverschil volgens het medium enorm. Shelbourne kwam niet tot een schot op doel en had zelfs geen enkel balcontact in het Amsterdamse strafschopgebied. ‘Het was voor Ajax een veredelde trainingspartij.’

Na rust kreeg het publiek bovendien voor het eerst Julian Brandt in het Ajax-shirt te zien. De Duitse aanwinst liet direct zijn kwaliteiten zien met een steekpass op Marcos Leonardo. Toch ging de aandacht uiteindelijk vooral uit naar de tegentreffer. NU.nl noemde de 3-1 ‘een smetje op de avond’ en zag dat de return in Dublin daardoor ondanks het grote kwaliteitsverschil nog enigszins spannend blijft.