Ajax en PSV Vrouwen zetten belangrijke stap richting Champions League

De Nederlandse clubs kwamen vanmiddag in actie in de tweede voorronde van de UEFA Women's Champions League. Zowel Ajax Vrouwen als PSV Vrouwen wist zich te plaatsen voor de finale van hun mini-toernooi en houdt daarmee zicht op een plek in de derde en laatste voorronde van het Europese toernooi.
Ajax rekende overtuigend af met het Deense Brøndby IF. Katja Snoeijs opende al vroeg de score, waarna Mirte van Koppen de eindstand al binnen twintig minuten op 2-0 bepaalde. De Amsterdammers nemen het zaterdag in de finale op tegen Rangers of Slavia Praag. Bij een overwinning plaatst Ajax zich voor de derde en laatste voorronde.
PSV had het lastiger tegen SFK 2000 Sarajevo, maar trok uiteindelijk met 3-2 aan het langste eind. De Bosnische ploeg kwam op voorsprong, waarna Chimera Ripa en Janice Cayman de wedstrijd nog voor rust omdraaiden. Cayman maakte na rust ook de 3-1, voordat Sarajevo de eindstand bepaalde op 3-2.
Door de overwinning neemt PSV het zondag in de finale van het mini-toernooi op tegen Racing Union of HJK Helsinki. Winst betekent, net als voor Ajax, een plek in de derde en laatste voorronde van de UEFA Women's Champions League.









