Hoe verliepen de voorgaande duels van FC Twente tegen een Hongaarse club?

Hoe vaak speelde FC Twente al tegen Hongaarse clubs? | VoetbalNieuws
Praat mee!

FC Twente strijdt donderdag 23 juli in de heenwedstrijd voor de tweede voorronde van de Europa League tegen Ferencváros. Het is voor de Enscheëders de eerste ontmoeting ooit met de Hongaarse topclub. Maar hoe vaak speelde FC Twente in het verleden al tegen opponenten uit Hongarije? VoetbalNieuws zoekt het voor je uit!

Hoe verliepen de vorige duels van FC Twente tegen een Hongaarse club?

FC Twente heeft in de clubgeschiedenis pas twee wedstrijden gespeeld tegen een club uit Hongarije. De balans is gelijk met een overwinning en een nederlaag. Tijdens de vorige eeuw nam Twente het in 1994 op tegen Kispest–Honvéd FC in de eerste ronde van de UEFA Cup.

De heenwedstrijd tussen FC Twente en Kispest–Honvéd FC eindigde 32 jaar geleden in het Stadion Het Diekman (tot 1998 de thuishaven van Twente) in een 1-4 nederlaag. De Eredivisie-club verloor met clublegende Sander Boschker onder de lat door een hattrick en een assist van Kálmán Kovács. Zesvoudig Oranje-international Michael Mols maakte de enige treffer voor Twente.

Maar tijdens de return in Boedapest wist de club uit Enschede wel een overwinning te boeken. Edwin Vurens opende de score na iets meer dan een halfuur, maar Béla Illés bracht de thuisploeg in de tweede helft op gelijke hoogte met een rake strafschop. Negen minuten na de gelijkmaker kopte Juul Ellerman op aangeven van Vurens Twente weer op voorsprong en drie minuten voor tijd tekende Michel Boerebach nog voor de 3-1.