Brazilië houdt vertrouwen in Ancelotti ondanks vroege WK-exit

Brazilië houdt vertrouwen in Ancelotti na WK-blamage
Update: 6 juli 2026 om 20:26
Praat mee!

De Braziliaanse voetbalbond (CBF) blijft achter bondscoach Carlo Ancelotti staan, ondanks de teleurstellende uitschakeling op het WK. De Italiaanse oefenmeester blijft aan tot en met het WK van 2030, zo bevestigde directeur voetbalzaken Rodrigo Caetano.

Brazilië zag het wereldkampioenschap al in de achtste finales eindigen na een verrassende 2-1 nederlaag tegen Noorwegen. De vroege uitschakeling leidde tot veel kritiek op het spel van de Seleção en op de tactische keuzes van Ancelotti.

Toch kiest de CBF nadrukkelijk voor stabiliteit. Volgens Caetano kreeg Ancelotti onvoldoende tijd om het nationale elftal volledig naar zijn hand te zetten. De Italiaan trad in mei 2025 aan als bondscoach, nadat Brazilië in korte tijd meerdere trainers had versleten.

"Een van de belangrijkste redenen waarom we op dit WK faalden, was het gebrek aan continuïteit. Die fout willen we niet opnieuw maken," aldus Caetano.

Doormiddel van vertrouwen in Ancelotti wil de Braziliaanse bond bouwen aan een nieuwe generatie, die het land op het WK van 2030 weer naar de wereldtop moet brengen. De vijfvoudig wereldkampioen wacht inmiddels al 28 jaar op een zesde wereldtitel.