'Duitse ploeg stond niet achter het statement voor de eerste wedstrijd'

Update: 4 december 2022 om 12:39
1Reacties

De Duitse nationale ploeg zorgde voor veel bekijks met het statement in de eerste groepswedstrijd tegen Japan, maar het leeuwendeel van de selectie was tegen het plan, meldt BILD. De spelers deden bij de groepsfoto een hand voor de mond.

Volgens het Duitse medium waren alleen Manuel Neuer en Leon Goretzka ten faveure van het idee. Duitsland verloor de eerste groepswedstrijd van Japan en volgens velen had dat onder meer te maken met het statement. Veel landen zouden aanvankelijk in Qatar met de OneLove-band aantreden, maar de FIFA verbood dat op het laatste moment. Die Mannschaft gaf tegengas door de hand voor de mond te doen op de groepsfoto. 

Duitsland wist zich niet te kwalificeren voor de achtste finales omdat Japan ook van Spanje wist te winnen. Het is niet bekend of bondscoach Hansi Flick vóór het statement was of niet. Na de uitschakeling ging de Duitse voetbalbond in crisisberaad, daarom is het nog de vraag of Flick aanblijft als bondscoach.