Update: De Busser heeft gewenste transfer te pakken: AZ doet zaken met Go Ahead

AZ bereikt mondeling akkoord over transfer De Busser van Go Ahead | VN
Update: 19 juni 2026 om 15:00
1Reacties

Go Ahead Eagles-doelman Jari De Busser is dichtbij een vertrek naar AZ. De 26-jarige Belg aast deze zomer op een nieuwe uitdaging en heeft zijn gewenste transfer bijna te pakken. Voetbal International meldt woensdag dat AZ een mondeling akkoord heeft bereikt met de bekerwinnaar van 2025.

De Busser streek in 2024 neer bij Go Ahead Eagles na zijn komst van de Belgische club Lommel SK. Na een halfjaar als stand-in won hij de concurrentiestrijd met Luca Plogmann onder de lat in de Adelaarshorst. De Belgische goalie ontpopte zich tot een onmisbare steunpilaar bij de club uit Deventer, die in hetzelfde seizoen nog de KNVB Beker wist te winnen.

In die bekerfinale was zijn aanstaande nieuwe werkgever AZ destijds de tegenstander. De Busser groeide uit tot de grote held in de penaltyserie door twee strafschoppen te keren. Mede door zijn cruciale reddingen won Go Ahead de beker. Nu volgt dus een transfer naar notabene AZ, dat afgelopen seizoen revanche nam door de KNVB Beker in de wacht te slepen dankzij een 5-1 zege tegen NEC in de finale.

De Busser liet openlijk weten dat hij een vertrekwens had bij Go Ahead. De sluitpost bereikte eerder al een persoonlijk akkoord met AZ. Nu heeft de club uit Alkmaar ook mondeling een overeenstemming met Go Ahead bereikt. De laatste puntjes moeten nog op de i worden gezet voordat de deal definitief wordt beklonken. Over de transfersom die de club uit Deventer krijgt, is nog geen informatie bekend.

Update: De deal is officeel beklonken. AZ gaat aan de haal met Jari De Busser, die de afgelopen jaren een sterke indruk maakte bij Go Ahead Eagles. In Alkmaar gaat de Belg de concurrentiestrijd aan met Rome-Jayden Owusu-Oduro.