Oostenrijk ontsnapt tegen Jordanië na eigen goal en penalty oud-Eredivisiespeler

Oostenrijk ontsnapt tegen Jordanië dankzij eigen goal | VN
Update: 17 juni 2026 om 11:09
Praat mee!

Oostenrijk had in de eerste groepswedstrijd van het WK moeite om zich te ontdoen van Jordanië. Pas in de slotfase wist de ploeg van bondscoach Ralf Rangnick de overwinning over de streep te trekken en had daarbij de hulp nodig van de Jordaniërs voordat voormalig FC Twente-aanvaller Marko Arnautovic de wedstrijd in het slot gooide.

Oostenrijk kwam dankzij een goal van Romano Schmid na 20 minuten op voorsprong tijdens hun openingsduel op het WK. Vervolgens bracht Ali Olwan Jordanië uit een vlijmscherpe counter op gelijke hoogte na vijf minuten in de tweede helft.

De Oostenrijkers hadden in de jacht op de overwinning moeite om weer op voorsprong te komen en werden uiteindelijk in het zadel geholpen door Jordanië. Na een hoekschop werkte de Jordaanse verdediger Yazan Al-Arab de bal via de rug op ongelukkige wijze in zijn eigen doel. Het was al het vijfde eigen doelpunt op dit WK in 20 wedstrijden, dat zijn er al drie meer dan het hele vorige mondiale eindtoernooi in 2022.

Diep in de blessuretijd zorgde Marko Arnautovic voor de definitieve beslissing van het duel. De Oostenrijkse topscorer aller tijden, die in het verleden doorbrak bij FC Twente, maakte als invaller in de twaalfde minuut van de extra tijd de 3-1 vanaf de penaltystip.

Door de overwinning komt Oostenrijk net als Argentinië op drie punten, maar de regerend wereldkampioen gaat op doelsaldo aan de leiding in Groep J.

Video