Historische WK-goal kan Curaçao niet behoeden voor ruime nederlaag tegen Duitsland

Curaçao heeft zijn eerste WK-wedstrijd ooit verloren. De ploeg van Dick Advocaat hield Duitsland lange tijd knap partij en schreef geschiedenis via Livano Comenencia, maar moest uiteindelijk buigen voor de Duitse overmacht: 7-1.
Het WK-debuut begon moeizaam voor Curaçao. Duitsland zette vanaf de eerste minuut druk en kwam al vroeg op voorsprong via Felix Nmecha, die vanaf de rand van het strafschopgebied raak krulde. De Duitsers bleven domineren en kregen meerdere kansen om de marge uit te breiden, terwijl Curaçao moeite had om onder de druk uit te voetballen. Toch bleef de ploeg van Advocaat overeind en loerde het op de counter.
Halverwege de eerste helft volgde het moment waar een heel eiland op had gehoopt. Een poging van Jürgen Locadia belandde voor de voeten van Livano Comenencia, die uithaalde en via een Duits been Manuel Neuer verraste. Daarmee maakte de middenvelder de allereerste WK-goal uit de geschiedenis van Curaçao. Het feestje duurde echter niet lang. Nico Schlotterbeck kopte Duitsland uit een corner opnieuw op voorsprong en vlak voor rust bepaalde Kai Havertz vanaf de strafschopstip de stand op 3-1.
Na rust maakte Duitsland direct duidelijk dat het geen spanning meer wilde laten ontstaan. Jamal Musiala profiteerde van ruimte in de Curaçaose defensie en schoot al snel de 4-1 binnen. De ploeg van Julian Nagelsmann hield vervolgens het initiatief en dwong Curaçao steeds verder terug op eigen helft. Eloy Room voorkwam met enkele reddingen een grotere achterstand, maar kon niet voorkomen dat de Duitsers kansen bleven creëren.
In het laatste deel van de wedstrijd liep Duitsland verder uit. Nathaniel Brown maakte zijn eerste interlandtreffer en invaller Deniz Undav bepaalde de eindstand op 6-1. Curaçao bleef ondanks de zware score zoeken naar een tweede doelpunt en kreeg via onder meer Leandro Bacuna en Jearl Margaritha nog enkele mogelijkheden. In de slotfase maakte Havertz met zijn tweede doelpunt van de avond ook nog de 7-1. Daarmee kreeg de historische WK-avond voor Curaçao een pijnlijk einde, al zal de treffer van Comenencia voor altijd een bijzondere plek behouden in de voetbalgeschiedenis van het eiland.









