Opvallend: FIFA verbiedt shirt van Haïti vlak voor start toernooi

Vlak voor de start van het WK heeft Haïti te horen gekregen dat het wedstrijdshirt van het land aangepast moet worden. Volgens de wereldvoetbalbond voldoet het shirt niet aan de eisen. Er zou namelijk een oorlogstafereel zichtbaar zijn.
Op het blauwe shirt van Haïti is een illustratie te zien waarop soldaten met een Poolse vlag staan. De afbeelding zou verwijzen naar de Slag bij Vertières in 1803. Bij deze beslissende slag tegen de Franse troepen verzekerde Haïti zich van onafhankelijkheid. De Poolse vlag is op het shirt van het land te zien omdat er Poolse soldaten meevochten in de strijd. Haïti en het Europese land onderhouden dan ook al meer dan twee eeuwen een sterke vriendschap.
Hoewel het volgens Haïti verwijst naar de vriendschapsband tussen de beide landen, interpreteert de FIFA het als een oorlogstafereel. Deze mogen niet zichtbaar zijn op een shirt en dus is het shirt verboden. Haïti zal snel moeten zoeken naar een oplossing want aanstaande zondag, 14 juni, zal het al in actie komen tegen Schotland.









