Teamarts deelt hoopgevend nieuws na nieuw schrikmoment rond Eriksen

Teamarts deelt hoopgevend nieuws na nieuw schrikmoment rond Eriksen
Praat mee!

Voetbalminnend Europa schrok zondagavond opnieuw van Christian Eriksen. De Deense middenvelder werd tijdens de oefeninterland tussen Denemarken en Oekraïne onwel en moest het veld verlaten. Vanuit het Deense kamp klinkt inmiddels voorzichtig positief nieuws.

Teamarts Morten Boesen kwam na afloop met een eerste update. "Het gaat goed met hem nu. Het lijkt erop dat de pacemaker heeft gedaan wat het moet doen", vertelde hij aan Deense media. De 34-jarige Eriksen speelt sinds zijn hartstilstand tijdens EK 2021 met een geïmplanteerde defibrillator.

Na het nieuwe incident werd hij overgebracht naar het ziekenhuis voor verder onderzoek. Volgens de teamarts kon de middenvelder voor vertrek zelfs nog contact hebben met zijn familie. De gegevens uit de ICD moeten de komende dagen duidelijk maken wat er precies is gebeurd.

Het voorval zorgde voor veel emoties binnen de Deense selectie. Bondscoach Brian Riemer sprak van een zware avond voor zijn spelersgroep. In overleg met de Oekraïense staf werd besloten het duel direct te staken. Veel internationals maakten ook het incident tijdens EK 2021 van dichtbij mee.

Over de sportieve toekomst van Eriksen bestaat nog onzekerheid. Deense media speculeren inmiddels over een mogelijk afscheid van het profvoetbal, maar volgens voetbaldirecteur Peter Møller van de Deense voetbalbond ligt die beslissing volledig bij Eriksen zelf.