'Oranje is een outsider op het WK, ik denk dat we best ver kunnen komen'

'Oranje is een outsider op het WK, ik denk dat we best ver kunnen komen'
Update: 10 juni 2026 om 20:05
Praat mee!

Jaap Stam is optimistisch over Oranje richting het WK. De 67-voudig international ziet het Nederlands elftal niet direct als topfavoriet voor de eindzege, maar denkt wel dat de ploeg van bondscoach Ronald Koeman voor een verrassing kan gaan zorgen.

Stam ziet achterin volop kwaliteit bij Oranje. "Ik denk dat wij in de verdedigers wel heel goed zitten", zegt hij tegen ESPN. "We zijn goed vertegenwoordigd. Jaren terug was dat nog wel eens anders. Er zijn nu meer keuzes qua diversiteit, ervaring en kwaliteit. Het ligt eraan hoe Koeman wil gaan spelen, met vier of vijf verdedigers. Maar het kan allebei en dat is heel positief. Men noemt de verdediging toch de basis voor succes. Dat je van achteruit kunt opbouwen, maar ook weinig weggeeft."

Op het WK moet Oranje in de poule afrekenen met Japan, Zweden en Tunesië. Daarna wacht waarschijnlijk een ontmoeting met Brazilië of Marokko. "Ik denk dat Nederland een outsider is", aldus Stam, die vertrouwen heeft in een goed eindtoernooi. "Ik denk dat we best ver kunnen komen. Ik zeg niet direct dat we gaan winnen, maar we hebben wel kwaliteit."

"Ik denk als ze goed kunnen focussen en strijd voor elkaar willen leveren, dat de kwartfinale of halve finale zou kunnen", vervolgt Stam. "Verdedigen is ook iets wat de hele selectie moet doen. Ze moeten goed op elkaar afgestemd zijn. De organisatie moet goed staan, want vanwege de hitte kun je niet alleen maar aanvallen. Die omstandigheden zijn niet makkelijk."