Koeman geeft update over Memphis: 'Het is afwachten, hij is nog niet 100% fit'

Memphis Depay is nog altijd niet topfit, dat vertelt bondscoach Ronald Koeman bij Radio 538. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal moest de afgelopen weken toekijken met een blessure, maar kon deze week weer een helft meespelen bij zijn club Corinthians in Brazilië.
"Hij heeft een helft gespeeld woensdagnacht", vertelt Koeman over Memphis in het radioprogramma Evers & Co van Radio 538. "Als het goed is, is hij inmiddels in Nederland. Ik heb hem gesproken natuurlijk en het is afwachten", gaat de bondscoach verder.
Memphis kampt al sinds maart met een blessure en het WK leek serieus in gevaar te komen voor de topscorer allertijden. Op 24 mei speelde de spits een halfuur mee en vier dagen later stond hij een hele helft op het veld bij Corinthians en dus zijn minuten gering voor de spits. "Je kan afwachten op de berichten van de speler zelf, op de berichten van de clubs of de data die we krijgen van de clubs. We gaan het zien", aldus Koeman.
"Hij is nog niet 100%. Dat kan ook niet als je lang niet gespeeld hebt. We gaan kijken hoe we die opbouw met hem gaan doen", besluit de trainer. Op woensdag 3 juni speelt het Nederlands elftal een oefenwedstrijd tegen Algerije. Daarna zal het gaan afreizen naar New York, waar het twee oefenduels speelt tegen Oezbekistan. De eerste wedstrijd van het Nederlands elftal op het WK is op 14 juni tegen Japan.









