Foden ‘inspirator’ in eenvoudige zege Man City: ‘Instinctieve genialiteit’

Engelse media geloven weer in titelkansen Man City | VN
Update: 14 mei 2026 om 11:07
Praat mee!

Manchester City heeft de kansen in de Engelse titelrace springlevend gehouden door woensdagavond eenvoudig af te rekenen met Crystal Palace. The Citizens zegevierden thuis met 3-0 en naderen daardoor koploper Arsenal tot twee punten met twee speelronden te gaan. VoetbalNieuws doet een greep uit de reacties van de Engelse media.

Sky Sports zag dat City de titelstrijd met een week verlengde door de zege tegen Crystal Palace. “Het flink gewijzigde Manchester City overklaste een lusteloos Crystal Palace. Een titel van City zou ongekend zijn. Geen enkel team in de geschiedenis van de hoogste divisie heeft ooit zo laat in mei een achterstand van vijf punten ingehaald om de titel te winnen.”

Toch oordeelde Sky Sports dat er nog hoop is bij de achtervolger van Arsenal. “De laatste twee wedstrijden van City, beide 3-0 overwinningen, suggereren dat ze geloven dat het mogelijk is. Guardiola's gebalde vuisten na het eindsignaal gaven de indruk dat hij nog geen verlies had geïncasseerd.”

BBC sprak de verwachting uit dat de titelrace in de Premier League pas in de laatste speelronde wordt beslist. “Manchester City houdt de druk op Arsenal hoog. Deze fascinerende strijd om de trofee lijkt tot het einde spannend te blijven.”

The Sun belichtte dat een gok van Pep Guardiola om zes basisspelers rust te geven tegen Crystal Palace voor de FA Cup-finale van zaterdag, goed uitpakte. “De reservespelers zetten Arsenal onder druk in de titelstrijd. Peps gok voor de bekerfinale wierp zijn vruchten af. Mocht het mis zijn gegaan, dan zou zijn beslissing ondanks al zijn genialiteit een spectaculaire blunder zijn geweest. In plaats daarvan deed City genoeg om Arsenal voorbij te streven op basis van doelsaldo en gescoorde doelpunten, ook al staan ​​ze achter op het belangrijkste criterium.”

Foden geprezen als uitblinker

De Engelse media prezen Phil Foden, die na een moeizaam seizoen City bij de hand nam tegen Palace. “Foden is de inspirator achter de overwinning”, schreef The Guardian. “City miste vaart en creativiteit in hun spel. Totdat Foden ingreep, een sublieme actie die liet zien wat City had gemist tijdens zijn lange vormdip.” Ook bij BBC was er lof voor de middenvelder. “De vele wijzigingen leken City parten te spelen tot Foden de wedstrijd nieuw leven inblies.”

Sky Sports dacht terug aan de topvorm van Foden, die woensdag weer zichtbaar was tegen Palace. “Foden maakte een overtuigende indruk. Zijn twee assists in de eerste helft bezorgden de thuisploeg een comfortabele voorsprong. Het slimme hakje voor de openingstreffer was bijzonder. Een moment van instinctieve genialiteit van Foden, vergelijkbaar met de momenten die hij liet zien in zijn topjaren - toen City voor het laatst de titel won in 2023/24.”