Piqué wéér de gebeten hond: boete van twee ton na handelen met voorkennis

Gerard Piqué blijft negatief in het nieuws komen. De oud-verdediger van FC Barcelona kreeg opnieuw een zware straf opgelegd. Dit keer gaat het om handel met voorkennis.
De Spaanse beurswaakhond CNMV heeft Piqué een boete van 200.000 euro opgelegd. Volgens de toezichthouder kocht de voormalig international begin 2021 aandelen van Aspy Global Services vlak voor een overnamebod op het bedrijf.
Piqué zou de informatie hebben ontvangen van een zakenman, die eveneens werd bestraft. De Spanjaard kocht ruim 104.000 aandelen en verkocht die kort daarna weer met winst. Volgens Spaanse media verdiende hij daarmee bijna 46.000 euro.
De nieuwe sanctie volgt opvallend snel op een eerdere straf voor Piqué. Op 6 mei kreeg hij al een schorsing van zes wedstrijden en een stadionverbod van twee maanden vanwege zijn gedrag richting de arbitrage bij FC Andorra, de club waarvan hij eigenaar is.
Piqué ging na de nederlaag tegen Albacete verhaal halen bij de scheidsrechter. Daarbij zou hij onder meer hebben geroepen: "In een ander land zou ik je helemaal kapotslaan."
FC Andorra kreeg daarnaast een boete van 1.500 euro en een gedeeltelijke sluiting van de VIP-tribune opgelegd.









