Bosz geniet van landstitel, maar baalt van blessure Schouten: 'Heb hem direct gebeld'

Peter Bosz viert de derde titel op rij met PSV. De trainer denkt tegelijk aan aanvoerder Jerdy Schouten, die zaterdag per brancard het veld verliet tegen FC Utrecht. Een scan toont een zware kruisbandblessure, waardoor hij het WK met Oranje mist.
Bosz zocht direct contact met zijn middenvelder. "Ik heb hem vanochtend even gebeld, nadat de uitslag van zijn scan bekend was." De coach zag veel emotie bij Schouten na het duel. "Hij was geëmotioneerd na de wedstrijd." De aanvoerder wacht een revalidatie van negen tot twaalf maanden en een operatie volgt snel.
PSV pakte de titel zonder zelf te spelen, na puntenverlies van Feyenoord. De ploeg is de vroegste kampioen ooit in de Eredivisie. Bosz wil dat Schouten bij de huldiging is. "Hij is aanvoerder en moet daar natuurlijk zijn. Daar gaan we alles aan doen." De trainer hoopt dat zijn speler toch iets meekrijgt van het feest. "Ik realiseer me dat alles wat ik zeg nu nog niet allemaal binnenkomt bij hem. Ik vind het vreselijk. Het zou mooi zijn als hij ondanks het verdriet het feest mee kan gaan maken. We weten allemaal hoe mooi het is.”









