Vermoedelijke opstelling AZ: Zoet terug onder de lat, Echteld kiest flankspelers

Vermoedelijke opstelling AZ: Zoet terug onder de lat, Echteld kiest flankspelers
Update: 19 maart 2026 om 08:37
Praat mee!

AZ staat voor een cruciale avond in Praag, waar het na de 2-1 overwinning in Alkmaar een plek in de kwartfinales wil veiligstellen. De Alkmaarders reizen met vertrouwen af naar Tsjechië en lijken, op enkele wijzigingen na, vast te houden aan de vertrouwde basiself. VoetbalNieuws.nl neemt de vermoedelijke opstelling van AZ met je door!

Vermoedelijke opstelling AZ

Onder de lat is inmiddels duidelijkheid: Jeroen Zoet zal donderdag starten tegen Sparta Praag. Rome-Jayden Owusu-Oduro is niet meegereisd, waardoor Zoet de logische keuze is als eerste doelman. Zijn ervaring kan van grote waarde zijn in een Europese uitwedstrijd waarin veel op het spel staat.

In de defensie lijkt AZ weinig te wijzigen. Wouter Goes vormt naar verwachting samen met Alexandre Penetra het hart van de verdediging. Op de backs worden Elijah Dijkstra en Mees de Wit verwacht, waardoor de achterhoede voor stabiliteit moet zorgen in Praag.

Op het middenveld en in de aanval zijn de lijnen duidelijk. Kees Smit, Peer Koopmeiners en Sven Mijnans vormen het middenrif, met Mijnans als creatieve schakel.

Voorin is Troy Parrott de spits, geflankeerd door Ro-Zangelo Daal en Weslley Patati. Jizz Hornkamp is niet meegereisd en zal dus geen rol spelen in dit duel.

Vermoedelijke opstelling AZ: Zoet; Dijkstra, Goes, Penetra, De Wit; Smit, Koopmeiners, Mijnans; Patati, Parrott, Daal.

Vermoedelijke opstelling AZ: Zoet terug onder de lat, Echteld kiest flankspelers