De Jong wil nog acht jaar bij Barça blijven: 'Per se laten zien dat ik beter ben'

Frenkie de Jong zit goed op zijn plek bij FC Barcelona. De middenvelder leek afgelopen zomer op weg naar de uitgang, maar hoopt zelf nog acht tot tien jaar voor de Catalanen uit te komen.
Wegens de financiële problemen bij Barcelona leek De Jong afgelopen zomer te moeten vertrekken bij de club. De Nederlander wist echter van geen wijken en vocht zich terug in de basis. "Ik wilde persé laten zien dat ik beter ben dan de anderen en het waard was om in de basis te staan", vertelt De Jong aan De Telegraaf. "Door de situatie waarin ik zat, wist ik dat ik aan het begin van het seizoen wat minder zou spelen dan ik daarvoor deed. Maar ik maakte toch nog wel regelmatig minuten, viel in en speelde af en toe een wedstrijdje."” De 25-jarige middenvelder geeft aan heel erg gelukkig te zijn in Barcelona. "Ik denk dat de club nu ook wel weer in de lift zit, de stijgende lijn te pakken heeft. Als ik speel is het top en qua wonen is het perfect."
Mede door de financiële problemen werd De Jong afgelopen zomer tot ongewenst verklaard. Hoewel de liefde voor zijn club groot is, knaagde het onrecht toch aan hem. "Op een gegeven moment publiceerde een krant dingen uit mijn contract. Ik heb het niet gelekt en er was maar één andere partij die het contract ook had. Dus dat moest wel van de club komen. Dan denk je wel: dit is niet nodig. En opeens was er een brief met de vraag of mijn contract wel geldig was, omdat de vorige voorzitter Bartomeu dat niet meer had mogen afsluiten. Ik vond het irritant dat de club het deed, maar had er geen invloed op."









