Domper na Sneijder-terugkeer op de velden: slotfase moet opnieuw na extra wissel

De KNVB heeft ingegrepen na het debuut van Wesley Sneijder bij OSM’75. De bond bepaalt dat de laatste acht minuten van het duel met Focus’07 opnieuw moeten worden gespeeld.
Het duel in de vierde klasse E leek zaterdag beslist. OSM’75 stond met 1-0 voor. Wesley Sneijder kwam acht minuten voor tijd als invaller binnen de lijnen. De middenvelder maakte zo zijn rentree op de Nederlandse velden. Op sportpark Fazantenkamp stonden meer dan duizend toeschouwers langs de lijn. Na afloop volgde protest van Focus’07. Trainer Niells Bosch stelde dat OSM’75 een vierde wisselmoment gebruikte. In het amateurvoetbal zijn drie wisselmomenten toegestaan. De scheidsrechter liet de wissel doorgaan. Bij een speler was sprake van een hoofdwond.
Trainer Berry van Wijk van OSM’75 dacht dat dit moment toegestaan was. Van Wijk zei eerder: "Het gaat waarschijnlijk om een misverstand, we hebben een speler gewisseld met een hoofdwond",. Ook Sneijder ging uit van die uitleg. De recordinternational zei bij Ziggo Sport: "Een van de wissels was volgens onze trainer wegens een hoofdblessure, en dan is het toegestaan",.
De KNVB bevestigt nu dat de zogenoemde witte wissel alleen geldt in het profvoetbal. In het amateurvoetbal blijft het maximum drie wisselmomenten. De bond bepaalt daarom dat de laatste acht minuten opnieuw worden ingepland.









