Nieuwe job voor Alfred Schreuder, die als assistent-trainer op het WK te zien is

Alfred Schreuder assistent van Nagelsmann bij Duitsland | VoetbalNieuws
Praat mee!

Alfred Schreuder is de nieuwe assistent-trainer van het Duitse nationale elftal. De 53-jarige Nederlander wordt de rechterhand van Julian Nagelsmann, wat voor hem een oude bekende is.

Schreuder werkte in het verleden samen met Nagelsmann bij TSG Hoffenheim en gaat dat nu weer bij Duitsland doen. Tot voor kort was hij trainer in de Verenigde Arabische Emiraten bij Al-Diraiyah FC, maar daar gaat hij nu vertrekken.

"Ik waardeer Alfred enorm als coach en als persoon. Zijn ervaring is een enorme aanwinst voor ons team met het oog op het aankomende WK", aldus Nagelsmann op de website van de DFB. De Duitse bondscoach laat een assistent nu de standaardsituaties op zich nemen en dat is mogelijk door de komst van Schreuder. "We hebben hem als extra expert aangetrokken zodat Mads Buttgereit zich volledig kan concentreren op standaardsituaties tijdens de training. We verwachten dat standaardsituaties nog belangrijker zullen zijn op dit WK. Daarom willen we er in de training en voorbereiding meer aandacht aan besteden."

Schreuder heeft al meerdere klussen als hoofdtrainer gehad, waaronder bij Ajax natuurlijk. Maar de Nederlander wordt ook geroemd om zijn assistent-klussen. Zo was hij jarenlang de rechterhand van Erik ten Hag in Amsterdam

Alfred Schreuder assistent van Nagelsmann bij Duitsland | VoetbalNieuws