Mogelijk meer voetbal afgelast: deze landen hebben naast Nederland last van sneeuw

De eerste afgelastingen vanwege de hevige sneeuwval zijn een feit in Nederland. Zijn er eigenlijk nog meer landen die last hebben van de winterse omstandigheden, waardoor het voetbal van deze midweek of komend weekend in het gedrang kan komen?
Het blijkt dat er twee landen zijn die net als Nederland hard zijn getroffen door de sneeuw. Dat zijn Schotland en Kroatië. De sneeuw die ons land over zich heen krijgt, komt omdat de buien uit het noordoosten komen. Engeland, Ierland en Noord-Ierland komen er goed vanaf. Er is net een midweekse speelronde begonnen in de Premier League en die lijkt gewoon in zijn volledigheid gespeeld te kunnen worden omdat de sneeuw Engeland niet of nauwelijks treft.
Dat geldt ook voor België en Duitsland, waar het voetbal komend weekend ook gewoon door lijkt te kunnen gaan. "Duitsland heeft er eigenlijk veel minder last van, omdat die sneeuwbuien boven Nederland als het ware leeg sneeuwen", aldus Jordi Huirne tegenover RTL Nieuws. "De buien komen vanaf het noordwesten, raken eerst Nederland en lossen daarna richting België wat op", zo vervolgde Huirne, waaruit blijkt dat ze zich in België geen zorgen hoeven te maken over of het voetbal wel dan niet door kan gaan. Geen stress voor de Bundesliga en Jupiler Pro League dus.
Alleen in Schotland en Kroatië zou het kunnen zijn dat er professionele voetbalwedstrijden worden afgelast, net als in Nederland. Vooral het noorden van Schotland is hevig getroffen.




