Erik ten Hag nieuwe td FC Twente: zo verliep zijn carrière tot nu toe

Erik ten Hag nieuwe technisch directeur FC Twente vanaf 2026 | VN
PRAAT MEE!

Erik ten Hag wordt de nieuwe technisch directeur van FC Twente. De Tukker gaat vanaf seizoen 2026/2027 de vertrekkende Jan Streuer opvolgen. Hoe verliep de carrière van Ten Hag tot nu toe? VoetbalNieuws zoekt het voor je uit!

Spelerscarrière

De 55-jarige Ten Hag begon zijn spelersloopbaan in 1989 bij FC Twente. Bij dezelfde ploeg eindigde hij in 2002 ook zijn actieve spelersloopbaan. In de tussentijd was de Tukker ook actief bij De Graafschap, RKC Waalwijk en FC Utrecht. Ten Hag speelde 375 wedstrijden in zijn loopbaan, waarin hij 16 keer scoorde en 11 assists wist te geven.

Trainerscarrière

In 2006 zette ten Hag zijn eerste stappen in het betaalde voetbal als trainer. De Tukker was drie jaar lang de assistent trainer van Fred Rutten bij FC Twente. Toen Fred Rutten de hoofdtrainer werd van PSV ging Ten Hag met hem mee. Aan dit dienstverband kwam in 2012 een einde na het ontslag van Rutten, waarna Ten Hag zich solidair toonde. In 2012 stond de Tukker voor het eerst op eigen benen in Deventer. Bij Go Ahead Eagles presteerde hij zo goed wat resulteerde in promotie naar de Eredivisie en voor Ten Hag een stap naar het tweede van Bayern München. In 2015 stapte Ten Hag over naar FC Utrecht waar hij hoofdtrainer en sportief directeur werd. Met de Domstedelingen presteerde hij zo goed wat na twee jaar resulteerde in een stap naar Ajax. Bij de Amsterdammers liep het in het begin niet zo goed wat bijna resulteerde in ontslag. Uiteindelijk bleef Ten Hag en werd hij driemaal kampioen, won tweemaal de beker en bereikte hij de halve finale van de Champions League.

Zijn prestaties in Nederland bleven in het buitenland niet onopgemerkt. Manchester United contracteerde Ten Hag als nieuwe hoofdtrainer in 2022. Helaas hield zijn avontuur na 186 wedstrijden op. Hierin won Ten Hag eenmaal de FA Cup en eenmaal de League Cup. De Tukker presteerde cijfermatig beter dan zijn opvolger Ruben Amorim. Afgelopen zomer was het aan Ten Hag om de vertrokken Xabi Alonso op te volgen bij Bayer Leverkusen. In Leverkusen was al vrij snel sprake van een complete mismatch. Na drie wedstrijden en 62 dagen hield het dienstverband al op. Nu wordt Ten Hag dus de nieuwe technisch directeur van zijn club FC Twente.