Opvallende onthulling: deze naam stond op één om Farioli op te volgen bij Ajax

Opvallende onthulling: deze naam stond op één om Farioli op te volgen bij Ajax
PRAAT MEE!

Ajax wilde Dick Schreuder aanstellen als opvolger van Francesco Farioli. Dat vertelt clubwatcher Johan Inan in de AD Voetbalpodcast.

Farioli vertrok na één seizoen bij Ajax, ondanks een tweede plek in de Eredivisie. De club stelde daarna een lijst op met mogelijke opvolgers. Dick Schreuder stond bovenaan dat lijstje, zegt Inan. "Heel veel mensen weten dat niet," aldus de journalist. Ajax koos uiteindelijk voor John Heitinga, die al na een paar maanden werd ontslagen.

Volgens Inan ging Schreuder al snel in op een aanbieding van NEC. Ajax twijfelde nog, waardoor hij geen optie meer was. Op de lijst stonden verder Marcel Keizer, Paul Simonis en uiteindelijk Heitinga, die als vierde werd doorgeschoven na gesprekken met Keizer. “Keizer wilde zelf geen zichtbare rol, maar was goed met Heitinga. Toen is het snel gegaan,” aldus Inan.

Inan sluit niet uit dat Schreuder opnieuw in beeld komt, afhankelijk van wie technisch directeur wordt bij Ajax.