Lappenmand stroomt vol: deze spelers mist Feyenoord in De Klassieker tegen Ajax

Lappenmand stroomt vol: deze spelers mist Feyenoord in De Klassieker tegen Ajax
Update: 14 december 2025 om 13:42
PRAAT MEE!

Feyenoord reist dit weekend gehavend af naar de Johan Cruijff Arena voor De Klassieker tegen Ajax. Trainer Robin van Persie moet puzzelen met zijn opstelling, want een groot deel van zijn selectie is geblesseerd of niet volledig inzetbaar.

Feyenoord mist een complete defensie. Onder anderen Gernot Trauner (knie), Thomas Beelen (kruisband), Malcolm Jeng (achillespees) en Givairo Read (hamstring) zijn niet inzetbaar. Daarnaast zijn Jordan Bos en Gijs Smal wel beschikbaar, maar kampen zij al weken met fysieke klachten waardoor een volledige wedstrijd spelen twijfelachtig is. Dit dwingt Van Persie mogelijk tot noodgedwongen wijzigingen, waarbij talenten als Jan Plug en Thijs Kraaijeveld in beeld komen.

De Rotterdammers hebben op de dag van De Klassieker wel enigszins geluk: Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe, die eerst nog geblesseerd waren, zijn beide op tijd hersteld voor het duel met Ajax en staan in de basis.

Het middenveld van de Rotterdammers is ook zwaar getroffen. Sem Steijn, die afgelopen week uitviel tegen PEC Zwolle, lijkt de Klassieker te moeten missen door een hamstringblessure. Jakub Moder is nog altijd niet inzetbaar door rugproblemen en In-beom Hwang blijft een twijfelgeval met een terugkerende spierblessure.

Luciano Valente, dé revelatie onder Van Persie, speelt al weken met pijn en kan mogelijk geen volledige wedstrijd aan. Feyenoord wil echter voorzichtig met hem omspringen om langdurige schade te voorkomen. De middenvelder start wél tegen Ajax.

In de aanval is het eveneens afwachten. Ayase Ueda was deze week ziek en trainde beperkt mee. Hij viel tegen FCSB slechts kort in. Ook Leo Sauer, die in Roemenië uitviel met een kuitblessure, was onzeker voor het duel met Ajax, maar beide spelers staan in de basis tegen Ajax.