Kraker in de Champions League tussen Real en City: zo verliepen de vorige duels

Woensdagavond staat er een ware kraker in de Champions League op het menu. Real Madrid ontvangt in eigen huis het geplaagde Manchester City. Beide topclubs stonden al vaker tegenover elkaar en houden elkaar goed in evenwicht. VoetbalNieuws neemt de recente ontmoetingen met je door!
Zowel Real Madrid als Manchester City zijn tot nu toe behoorlijk op dreef in de Champions League. De Koninklijke pakte tot nu toe twaalf punten uit vijf wedstrijden. Alleen van het Liverpool van Arne Slot werd verrassend verloren. City doet het met tien punten iets minder goed, maar mag op de negende plek nog volop hopen op de top 8. Vooral het vrij kansloze verlies tegen Bayer Leverkusen in de vorige speelronde deed pijn voor The Citizens.
Recente ontmoetingen tussen Real Madrid en Manchester City
Manchester City en Real Madrid troffen elkaar al veertien keer in de Champions League. Real won zes keer, terwijl City vier keer mocht juichen na afloop. Sinds het seizoen 21/22 stonden beide ploegen bovendien elk seizoen tegenover elkaar in het miljardenbal. Daar zaten een paar absolute topduels bij. Vorig seizoen ontmoetten beide grootmachten elkaar al in de tussenronde, nadat het beide clubs niet was gelukt om de top acht te bereiken. Real was tweemaal te sterk. In eigen huis werd het 3-1, terwijl het in Engeland 2-3 werd voor de uitploeg. De grote man was toen Kylian Mbappé die in totaal vier keerde scoorde. Of de Franse spits er komende woensdag bij is, is nog maar de vraag. Mbappé heeft te kampen met een knieblessure.
Een jaargang eerder was Real dan weer te sterk in de kwartfinale. Pas na penalty's won De Koninklijke, nadat de ploegen elkaar in evenwicht hielden. In seizoen 22/23 was de confrontatie zelfs pas in de halve finale. Na een spannende 1-1 wedstrijd in Madrid, walsten de Engelsen er in de thuiswedstrijd met 4-0 over heen. Het was de opmaat voor de eerste maal dat City de beker omhoog mocht houden. Het bleek revanche te zijn voor het jaar ervoor, toen Real in de halve finale te sterk was voor de concurrent. Beide ploegen houden elkaar dus goed in evenwicht, al hebben de Spanjaarden een licht voordeel. Het belooft woensdag in ieder geval een spannende pot te worden, nu City niet in de beste vorm steekt en er bij Real een interne strijd heerst met trainer Xabi Alonso.




