Opta voorspelt: deze teams vormen de Top 8 van de Champions League

Deze week staat speelronde zes van de groepsfase van de Champions League op het programma. De top acht kwalificeert zich direct voor de volgende ronde, terwijl de nummers 9 tot en met 24 via de play-offs de volgende ronde moeten bereiken. Welke teams, volgens Opta, de grootste kans hebben om zich te plaatsen voor de top 8, zet VoetbalNieuws voor je op een rijtje.
Top vier lijkt al zeker
Afgelopen seizoen waren zestien punten genoeg om de direct door te stoten naar de knock-outfase van het miljardenbal. Op basis daarvan lijkt koploper Arsenal, dat met vijftien punten uit vijf wedstrijden nog de volle buit heeft, dus zo goed als zeker door naar de volgende fase. Daarachter is het een stuk spannender. De vier ploegen met twaalf punten, PSG, Bayern München, Inter en Real Madrid, lijken zich ook al op te mogen maken voor de volgende ronde. Volgens databurea Opta hebben vooral Paris Saint-Germain en Bayern, met respectievelijk 94% en 89% de grootste kans om door te gaan.
Grote namen strijden om de laatste plekken
Ondanks dat er tussen de plekken zes en veertien op de ranglijst maar een punt verschil zit, ziet het onderzoeksbureau een duidelijke scheiding. Opta stelt dat verder Manchester City, Chelsea en Borussia Dortmund allemaal tussen de 50% en 60% kans hebben om door te gaan. Daarmee lijkt de top acht dus al grotendeels zeker. Atlético Madrid, dat het dinsdag opneemt tegen PSV, staat op de negende plek met 'slechts' 30% kans. Een behoorlijk stuk minder dus dan de verwachte top acht.
Verder mogen ook FC Barcelona, Atalanta, Liverpool en Newcastle United met een geschatte kans van rond de 20% nog hopen dat er tijdens de play-offronde niet gespeeld hoeft te worden. Opmerkelijk genoeg krijgt Ajax nog een nihile kans van 0.07% om de top acht te bereiken, en houdt daarmee Kairat Almaty met 0.0% achter zich. PSV heeft met 5.20% een iets grotere kans op de top 8.
Teams met de grootste kans op top 8 volgens Opta: Arsenal, PSG, Bayern München, Real Madrid, Internazionale
Teams met een kleinere kans op top 8: Manchester City, Chelsea, Borussia Dortmund, FC Barcelona, Atalanta, Liverpool, Newcastle United




