Eerste Eredivisie-transfer aanstaande: 'AZ betaalt vijf miljoen aan Sparta'

Officieel: Sparta-talent Oufkir maakt miljoenentransfer naar AZ | VN
Update: 4 december 2025 om 17:16
PRAAT MEE!

Ayoub Oufkir gaat Sparta Rotterdam in de winterse transferperiode verruilen voor AZ, meldt Voetbal International. De negentienjarige buitenspeler, sinds dit najaar international van Jong Oranje, zal in Alkmaar een contract gaan tekenen voor meerdere jaren.

Sinds 2013 draagt Oufkir de clubkleuren van Sparta. Die kon hij in de jeugdopleiding meerdere keren verruilen voor Ajax en PSV, maar de dribbelaar legde die aanbiedingen constant naast zich neer. Nu gaat de aanvaller wel in op het aanbod van AZ, klinkt het. De Alkmaarders betalen naar verluidt zo'n vijf miljoen euro voor Oufkir.

Oufkir en Sparta waren met elkaar in gesprek over het verlengen van het contract van de aanvaller, dat in 2027 afliep. Tot een nieuwe verbintenis komt het dus niet bij Sparta, want AZ neemt de aanvaller nu over. Oufkir zal de boeken in gaan als een van de duurste uitgaande transfers ooit voor Sparta. Maduka Okoye (naar Watford) blijft de lijst aanvoeren, Oufkir wordt de nieuwe nummer twee op de lijst.