Excelsior-fan rennend naar Ajax: 'Wilde het eigenlijk boycotten'

Excelsior-fan loopt 72 km naar Ajax uit als protest | VoetbalNieuws
PRAAT MEE!

Voor Dylan Metselaar was de uitwedstrijd tegen Ajax eigenlijk een 'no-go'. De Excelsior-fan wilde de wedstrijd boycotten door de hoge parkeerkosten van 21 euro. Tot hij een protestactie verzon en 72 kilometer ging hardlopen naar de Johan Cruijff ArenA met een zege tot gevolg.

"Mensen die me kennen, weten dat ik wel eens wat gekke dingen doe met hardlopen of rondom voetbalwedstrijden", begint de fan bij ESPN. "Ik wilde de wedstrijd tegen Ajax boycotten vanwege de ongastvrijheid. Jong Ajax heeft bijvoorbeeld geen dak op de tribune en supporters zijn weleens gecontroleerd op Feyenoord-tatoeages of pasjes. Er kwam dit jaar bovenop dat we 21 euro parkeerkosten moesten betalen, dus toen ben ik gaan hardlopen als protest."

Had de fan een Excelsior-sjaal om tijdens het hardlopen? "Nee, maar wel een Excelsior-shirt. Ik had daaroverheen nog een hardloopjasje aan vanwege de kou. Eigenlijk is de afstand maar 65 kilometer, maar ik wilde nog langs de supermarkt om wat eten te halen. Ik had ook geen rekening gehouden met een afsluiting onder een brug. Ik zag de ArenA al en toen moest ik nog twee kilometer omlopen." Het bleek uiteindelijk meer dan waard voor Metselaar, aangezien Excelsior een historische zege in Amsterdam boekte.

"Ik was nog verbaasd dat ik kon opspringen", lacht de fan. "Toen Excelsior op 2-0 kwam, zei ik al dat het niet goed kon blijven gaan. Dat was gelukkig niet zo. Bij het juichen na het laatste fluitsignaal moest ik wel door mijn hurken, want mijn conditie was wel iets minder." Gelukkig voor de supporter hoefde hij de terugweg niet te rennen. "Ik mocht mee met de huisfotograaf. De reis zou anders nog langer duren, want ik had wind tegen", sluit Metselaar met een knipoog af.