'Ajax gaat in gesprek met Cruijff over functie als technisch directeur'

'Ajax gaat in gesprek met Cruijff over functie als technisch directeur'
Update: 24 november om 17:26
PRAAT MEE!

Menno Geelen en Marijn Beuker spraken maandag met Jordi Cruijff, die momenteel adviseur is bij de Indonesische voetbalbond. De gesprekken zijn oriënterend en moeten uitwijzen of er voldoende klik is om door te praten over een dienstverband. Cruijff geldt als topkandidaat voor de positie die vrijkwam na het vertrek van Alex Kroes, meldt het Algemeen Dagblad.

Menno Geelen en Marijn Beuker vertegenwoordigen de directie tijdens het overleg met de 51-jarige oud-international. Volgens ingewijden is er nog geen sprake van onderhandelingen, de gesprekken zijn vooral bedoeld om te onderzoeken of er wederzijds vertrouwen is en of de plannen op elkaar aansluiten. Pas daarna wordt gekeken of een samenwerking mogelijk is.

Cruijff heeft ruime ervaring als technisch bestuurder. Hij werkte eerder bij AEK Larnaca, Maccabi Tel Aviv en FC Barcelona. Begin dit jaar werd hij aangesteld als adviseur van de Indonesische voetbalbond. Zijn naam is onlosmakelijk verbonden met Ajax, als zoon van Johan Cruijff en oud-jeugdspeler van de club.

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur is urgent, nu Kroes onlangs opstapte na het ontslag van John Heitinga. Zodra deze positie is ingevuld, wil Ajax ook doorpakken met de aanstelling van een nieuwe hoofdtrainer.