KNVB deelt jaarcijfers, voetbalbond maakt opnieuw verlies

KNVB maakt opnieuw miljoenenverlies in jaarcijfers 24/25 | VoetbalNieuws
PRAAT MEE!

De KNVB heeft vrijdag de jaarcijfers van het seizoen 24/25 bekend gemaakt. De Nederlandse voetbalbond maakte opnieuw verlies. De rode cijfers bedragen een negatief resultaat van om en nabij de 5.3 miljoen euro.

Dat verlies is een verveelvoudiging van de rode cijfers van een jaar eerder. In 23/24 leed de KNVB 'slechts' 1.6 miljoen euro verlies. Een verrassing is het echter niet voor de bond, aangezien er al rekening was gehouden met een toenemend verlies. Vooral het investeren in strategische doelen van de afgelopen jaren, zoals het toekomstbestendig maken van amateurclubs, heeft veel geld gekost.

De inkomsten zijn ook gedaald met bijna 25 miljoen euro. Waar de KNVB vorig jaar nog inkomsten had ter waarde van 159.1 miljoen euro, is dat dit jaar gedaald tot 134.8 miljoen euro. Daar staan dan wel lagere uitgaven tegenover. De Nederlandse voetbalbond gaf ruim twintig miljoen euro minder uit dan een jaar eerder. Desondanks gaat het financieel goed met de bond. Alle lopende rekeningen kunnen op termijn worden betaald en ook de toekomst ziet er rooskleurig uit, zo benadrukte de KNVB zelf. Het record aantal leden bij de bond, ruim 1.2 miljoen, is daar een goed voorbeeld van.