AZ doet goede zaken in Rotterdam en blijft in het spoor van Feyenoord en PSV

AZ heeft zondagmiddag drie belangrijke punten gepakt in de subtop van de Eredivisie door met 0-1 te winnen op bezoek bij Sparta Rotterdam. Een wonderschone treffer van Kees Smit in de 69e minuut bleek uiteindelijk voldoende voor de zege.
De Alkmaarders waren het grootste deel van de wedstrijd de betere ploeg en kregen de beste kansen, maar liepen lange tijd stuk op een uitstekend keepende Drommel. Troy Parrott miste in de eerste helft een strafschop en zag een doelpunt later in de helft worden afgekeurd wegens buitenspel.
In de tweede helft hield Sparta lang stand, maar in de 69e minuut was het alsnog raak. Kees Smit haalde van buiten het strafschopgebied verwoestend uit met een curve in de verre hoek. Sparta probeerde daarna nog aan te zetten, maar creëerde nauwelijks echte kansen.
Met deze zege houdt AZ niet alleen aansluiting bij de top, maar vergroot het ook het gat met nummer vier Ajax tot vier punten. Feyenoord en PSV voeren de ranglijst aan met 28 punten, gevolgd door AZ met 24 punten.




