Vitesse nog altijd in strijd met KNVB: dit zijn alle straffen tot nu toe

Vitesse heeft op 17 december zijn hoopvolle jaarcijfers gedeeld. De Arnhemmers hebben daarnaast een goedkeuring voor de overname van aandelen weggelegd bij de KNVB. VoetbalNieuws zet nu alle straffen die de club kreeg voor je op een rij.
Straffen
Het begon allemaal voor de club uit Arnhem op 14 februari 2024. De club kreeg een geldboete van honderdduizend euro, nadat de licentiecommissie stelde dat het werd misleid door de Arnhemmers. Ongeveer twee maanden later volgde er maar liefst achttien punten aftrek voor de ploeg van toenmalig trainer John van den Brom. Dit omdat de club herhaaldelijk niet voldeed aan de reglementen. Hierdoor was degradatie naar de Keuken Kampioen Divisie een feit.
Seizoen 2024/2025
Vitesse leek rustig het nieuwe seizoen te kunnen starten. Maar niets bleek minder waar toen er eind september een nieuwe straf werd aangekondigd. Ditmaal kregen de Arnhemmers twaalf punten aftrek, waarvan zes voorwaardelijk. Deze straf werd opgelegd na het opgeven van onjuiste informatie. In november van dat jaar volgde er nog eens 21 punten aftrek, wegens vier overtredingen. Hierdoor belandde de profclub op -15 punten in de competitie. In maart van het jaar 2025 moest Vitesse nog eens 22.500 duizend euro betalen, omdat het weer niet had voldaan aan de licentie-eis. Tot slot werden er in april van 2025 nog eens 12 punten afgetrokken. In totaal staat de teller op maar liefst 57 punten aftrek en 122 duizend euro aan boetes.
Afpakken licentie
Maar de soap eindigde niet met puntenaftrek en boetes. Op 11 juli 2025 werd door de KNVB-licentiecommisie de licentie voor betaald voetbal ingetrokken. In eerste instantie ging Vitesse op 8 augustus in beroep, maar dit leverde helaas niks op. Tot er op 3 september werd geoordeeld door het Gerechtshof Arnhem - Leeuwarden dat de licentiecommissie niet goed heeft gehandeld, en Vitesse dus voorlopig haar Licentie mocht behouden en van start mocht gaan in de Keuken Kampioen Divisie. Waar de ploeg uit Arnhem inmiddels de twaalf punten in de min heeft goedgemaakt en ze nu op +3 staan.
Op 29 oktober maakte de KNVB bekend naar de Hoge Raad te stappen om het vonnis aan te vechten betreffende de proflicentie van Vitesse. Er zijn drie scenario's mogelijk: de Hoge Raad geeft Vitesse gelijk, de Hoge Raad geeft de KNVB gelijk en schuift de zaak door, of de Hoge Raad handelt zelf en pakt de licentie weer af van de Arnhemmers.
Vitesse dient verzoek in na rooskleurige cijfers
Vitesse heeft over het seizoen 2024/25 een nettoverlies van 3,7 miljoen euro geboekt. Dat is fors minder dan de 11,8 miljoen verlies van een jaar eerder. Wat Vitesse ook heeft gecommuniceerd, is dat er een officieel verzoek tot goedkeuring van de overname van de club is ingediend. Dat moeten de Sterkhouders Vitesse Arnhem B.V. doen.
'Met veel vertrouwen hebben we de definitieve aanvraag voor wijziging zeggenschap ingediend bij de KNVB. 'Vertrouwen, omdat er gedegen onderzoek is gedaan door Compliability en we alle vragen hebben kunnen beantwoorden van bureau licentiezaken. Het is een bijzonder moment voor zowel de club als ook voor de Sterkhouders BV dat we dit verzoek nu definitief hebben kunnen indienen. Zo vlak voor de kerstdagen is dit heel goed nieuws', aldus algemeen directeur Ben Mansvelder.









