Buitenlandse kranten staan versteld: 'Napoli werd vernederd, totale rampavond'

Buitenlandse kranten staan versteld: 'Napoli werd vernederd, totale rampavond'
PRAAT MEE!

Na de ongelooflijke 6-2 overwinning van PSV op Napoli in de Champions League, is de verbijstering in Italië compleet. Waar de kampioen van Italië met hoge verwachtingen naar Eindhoven kwam, kreeg het een regelrechte voetballes van het elftal van Peter Bosz. De ochtendkranten uit Italië zijn eensgezind: dit was een vernedering van historische proporties.

'Lichtstad brandde alleen voor PSV’: symboliek overheerst in de kranten

De Italiaanse pers haalt alles uit de kast om woorden te geven aan de oorwassing die Napoli kreeg. La Gazzetta dello Sport opent veelzeggend: ‘Eindhoven noemen ze de stad van het licht, Philips en de lampen zijn overal. En dat licht, dat normaal symbool staat voor een goed idee of een geniale ingeving, ging deze avond alleen aan bij Bosz en bij PSV. Aan Napolitaanse kant was het stikdonker’.

Ook Corriere della Sera sluit zich daarbij aan: ‘Napoli stort in in Nederland’. De krant spreekt van ‘een nachtmerrie-avond, die twee goals van McTominay niet kan verzachten’. Rai Sport is even scherp: ‘De vindingrijkheid van de Nederlanders was Napoli veel te machtig. De Italianen waren de weg kwijt.’

‘Totale ramp’ en ‘symbool van de crisis’ bij Napoli

De toon in de meeste kranten is vernietigend. Il Mattino kopt onomwonden: ‘Wat een ramp voor de Azzurri in Nederland’. De krant beschrijft hoe Napoli ‘verlamd en ontredderd’ terugkeert naar Italië en spreekt over ‘zes klappen die het verhaal van een totale ondergang vertellen’. De tweede helft omschrijft de krant zelfs als ‘een marteling’.

Volgens Gazzetta is het ‘zorgwekkend voor een ploeg met Europese ambities’: ‘Er was geen samenhang, geen leiderschap, geen idee. Alleen chaos.’ Het contrast met Peter Bosz wordt pijnlijk duidelijk verwoord: ‘Bosz gaf zijn ploeg een plan en intensiteit. Conte stond aan de zijlijn en zag alleen rook opstijgen uit het wrak van zijn elftal’.

‘PSV wilde het twee keer zo graag’

Tussen alle kritiek op Napoli door klinkt er ook volop bewondering voor de manier waarop PSV speelde. Voormalig toptrainer Fabio Capello was onder de indruk: “Napoli begon nog goed, maar werd volkomen overweldigd door de dynamiek van PSV. Ik zag geen wilskracht op het veld. PSV wilde het twee keer zo graag,” aldus Capello bij Sky Sports Italia.

Ook Eurosport Italia is vol lof: ‘Veerman was een van de beste spelers op het veld, samen met Saibari en Man.’ Tuttomercatoweb geeft Dennis Man zelfs een 8 voor zijn optreden en noemt hem ‘spectaculair en verbluffend’. Saibari krijgt een 7,5: ‘Uitstekend.’

‘PSV is de dark horse van de Champions League’

Bijna unaniem zijn de Italiaanse media onder de indruk van het collectief van PSV. Volgens Tuttosport was Napoli ‘compleet weggespeeld’, terwijl Il Napolista het nog wat pittiger brengt: ‘De Nederlanders waanden zich in een schiettent. Napoli was weerloos en leek niet te wíllen verdedigen. Ronduit beschamend.’

De mooiste conclusie komt wellicht van Eurosport: ‘PSV en Bosz verdienen alle lof. De rest van Europa moet gewaarschuwd zijn: ze zouden weleens de dark horse in de Champions League kunnen zijn’.