Nederland dendert richting WK: Finland krijgt geen poot aan de grond

Nederland kende geen enkele moeite met Finland. In de Johan Cruijff Arena liep de ploeg van Ronald Koeman naar een simpele 4-0 overwinning. Memphis Depay scoorde vanaf de stip en verder waren Virgil van Dijk, Cody Gakpo en Donyell Malen trefzeker.
Al vroeg was het raak voor Nederland. Denzel Dumfries kreeg de eerste kans, maar hij miste de bal maar net. Niet veel later vond Donyell Malen het doel wel. Een mooie aanval van Oranje belandde voor de voeten van de buitenspeler en de Finse doelman kon de poging niet pareren. Een grote rol van betrokkenheid lag ook bij Memphis Depay. De all-time topscorer pakte zo nog een record mee, want zijn 34ste assist betekende dat hij nu ook leider is in dat all-time klassement van het Nederlands elftal. Hij passeerde Wesley Sneijder.
Voor de twintigste minuut had Memphis ook assist 35 al te pakken. De spits nam een vrije trap en vond het hoofd van de mee naar voren gekomen Virgil van Dijk. De aanvoerder van Oranje kon van dichtbij binnen koppen en zo ging Oranje redelijk gemakkelijk over de Finnen heen. Memphis mocht na zijn twee assists ook zelf nog scoren. Vanaf elf meter maakte hij zijn zevende doelpunt in de WK-kwalificatie reeks. Vlak daarvoor had Jurriën Timber de lat nog geraakt, maar Finland werd volledig overklast door de manschappen van Ronald Koeman.
In de rust besloot Koeman wel in te grijpen. Hij haalde Ryan Gravenberch naar de kant en bracht Tijjani Reijnders in de ploeg. Na een uur voetballen kwam ook Wout Weghorst in de ploeg en de Ajax-spits dacht snel ook zijn goaltje mee te pikken. Echter had de assistent-scheidsrechter daar een ander idee over, want de vlag ging omhoog voor buitenspel tijdens een eerdere situatie. Daarmee bleef de stand 3-0.
De sterke eerste helft van het Nederlands elftal kreeg in de tweede helft geen vervolg. Het tempo vertraagde en ook de Finnen kwamen meer aan de bal. Er kwamen zelfs een paar kansen voor de bezoekers, maar Bart Verbruggen hoefde zich niet uit te sloven. Het toetje kwam op naam van Cody Gakpo. De aanvaller van Liverpool schoot heerlijk binnen van afstand. Daarmee is Nederland heel dichtbij voor een ticket naar het WK 2026. Met nog twee wedstrijden te gaan is de voorsprong naar nummer twee Polen zes punten en dat is ook de tegenstander op 14 november. Wel speelt Polen eerst nog tegen Litouwen.




